KULTURA / Vánoce

Popis: Rozsvěcení vánočního stromu ve Valašských Kloboukách.
Rozsvěcení vánočního stromu ve Valašských Kloboukách.
26.11.2018

Před jarmekem se rozsvítí vánoční strom města

VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Ještě než Valašský mikulášský jarmek v sobotu 1. prosince započne své bohaté dění, mohou se na něj lidé naladit při pátečním malém trhu spojeném se slavnostním rozsvícením vánočního stromu města. Odpolední program v dolní části Masarykova náměstí nabídne dětská pásma i vystoupení na folklórní a lidovou notu. Mezi stánky se bude linout vůně jarmekové kyselice, horkého moštu i svařeného vína a k zakoupení budou vánoční dekorace a jiné adventní zboží. Večer už návštěvníky naláká kytarový koncert Lubomíra Brabce v kostele, vernisáže v galeriích či posezení s cimbálovými muzikami v Pastoračním domě.

Okamžikem rozsvícení vánočního stromu města bude slavnostně zahájen letošní ročník Valašského mikulášského jarmeku, který je v řadě již sedmadvacátý. Zářící strom bude také znamením pro svatého Mikuláše, aby přišel malé i velké účastníky pozdravit,“ pověděla starostka Eliška Olšáková. „Srdečně zveme k návštěvě pátečního programu a přejeme, aby byl pro všechny příjemnou pozvánkou na sobotu, kdy jarmek vypukne se vším, co k němu patří,“ dodala.

Páteční trh odstartuje ve 14 hodin a od 15 hodin jej doprovodí hudební vystoupení pěveckého sboru dětí ze základní školy. Poté se představí soubor Malý Klobučánek a s čertovským rejem přispějí k jarmekovému veselí děti z mateřské školy. V 17 hodin se před zraky přítomných poprvé rozsvítí vánoční strom města. Své noty a nástroje si pak k mikrofonům připraví cimbálová muzika Klobučan, kterou později vystřídají Mladí muzikanti.

Galerie Vincúch v 18 hodin pozve příznivce výtvarného umění na vernisáž výstavy dřevomaleb Tomáše Záborce a Galerie G v 19 hodin slavnostně zahájí expozici fotografií Miroslava Šomana. Od 18 hodin také mohou lidé zavítat do sálu Pastoračního domu na posezení s cimbálovými muzikami Klobučánek a Klobučan.

Páteční jarmekový program vždy láká na velký koncertní zážitek v klobouckém kostele Povýšení svatého Kříže. Letos půjde o obzvlášť mimořádnou hudební událost, protože pozvání přijal přední český kytarový virtuos Lubomír Brabec. Jeho recitál si mohou návštěvníci vyslechnout od 20 hodin.

Autor / zdroj: Lenka Zvonková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Policista v civilu chytil hledaného kapsáře

Policista v civilu cestoval v minulém týdnu trolejbusem, kde si všiml podezřelého muže, kterého zanedlouho zadržel. Vzápětí vyšlo najevo, že muž při c

Post

Zlínský psovod získal titul Mistra ČR

Jiří Gregovský z oddělení služební kynologie získal se svým služebním psem - čtyřnohou kamarádkou Violou titul Mistra České republiky ve vyhledávání v

Post

Sparta doma proti Zlínu potvrdila roli favorita

Sparta se v posledním testu před ligovým derby v Edenu dobře naladila a porazila Zlín. Po prvním poločase, kdy měla převahu, ale chyběly šance, rozhod

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA