KULTURA / Vánoce

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
26.11.2018

Blíží se vánoční program. Letos s názvem Adventní Zlín 2018

ZLÍN

Co vás čeká letos na adventním zlínském náměstí? Čeká vás toho, jako každý rok, mnoho, a letos možná ještě o něco víc. Adventní Zlín bude zahájen v neděli 2. prosince odpoledne, kdy tady zvonkovým orchestrem pod taktovkou Ondry Havlíka rozsvítí zlínský vánoční stromeček. Nezapomeňte si přinést zvoneček!

První adventní neděli zahájí ve Zlíně koncertem Vašo Patejdla. Na podiu se potom během tří týdnů vystřídají další zajímaví umělci, jako např. Gipsy CZ, Marek Ztracený, Fragile, David Kraus, Premier, The Backwards.

„Rád bych všechny pozval na rozsvícení vánočního stromu a s tím souvisejícím zahájení Adventního Zlína. Velká účast z minulých let nás velmi těší, ale je potřeba tedy také předem upozornit, že náměstí bohužel není nafukovací. I letos jsme připravili několik novinek,“ zve na Adventní Zlín Jiří Korec, primátor města.

Vánoční  jarmark nabídne od 2. prosince spoustu dobrého jídla a pití a od 8. prosince ho doplní stánky s krásnými řemeslnými výrobky. Naprostou novinkou letošního programu je vánoční stodola, ve které bude každé odpoledne hrát živá hudba, ať už známější místní kapely či méně známí buskeři.

Kromě bohatého hudebního programu se můžete těšit také na ten doprovodný: valašské čerty a čertiskovou diskotéku, dětskou fotostezku "Letem vánočním světem", ledové sochaře a sochařské dílničky, tradiční Ježíškovu poštu, sobotní tvořivé dílničky nebo vystoupení dětských folklorních souborů. „Společně a pro dobrou věc budeme tvořit dlouhý vánoční řetěz, kterým náměstí na závěr dozdobíme,“ doplnil mluvčí města Zdeněk Dvořák.

V sobotu 22. prosince si budete moct odnést Betlémské světlo v lucerničce vlastní nebo té "pro Anetku" a poslední večer ve Zlíně protančí s DJ J. V. Navrátilem na jeho Vánoční Oldies Party. Program i jarmark budou ukončeny v neděli 23. prosince ve 14 hodin.

Autor / zdroj: Zdeněk Dvořák

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Policista v civilu chytil hledaného kapsáře

Policista v civilu cestoval v minulém týdnu trolejbusem, kde si všiml podezřelého muže, kterého zanedlouho zadržel. Vzápětí vyšlo najevo, že muž při c

Post

Zlínský psovod získal titul Mistra ČR

Jiří Gregovský z oddělení služební kynologie získal se svým služebním psem - čtyřnohou kamarádkou Violou titul Mistra České republiky ve vyhledávání v

Post

Sparta doma proti Zlínu potvrdila roli favorita

Sparta se v posledním testu před ligovým derby v Edenu dobře naladila a porazila Zlín. Po prvním poločase, kdy měla převahu, ale chyběly šance, rozhod

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA