KULTURA / Ostatní

Popis:
3.5.2018

Lázeňskou sezónu v Luhačovicích odstartuje i Petra Janů

LUHAČOVICE

V Luhačovicích se bude ve dnech 11. až 13. května konat bohaté pásmo Otevírání pramenů 2018 spojené se zahájením letošní lázeňské sezóny.

Třídenní pásmo zahájí v pátek 11. května v 10.00 pouliční jarmark u pošty a slavnosti vyvrcholí v neděli 13. května posvěcením pramenů a koncertem folklórních souborů. V pátek se představí divadlo Já to jsem z Českých Budějovic kolotočem pohádek a večer zakončí Petra Janů a skupina Amsterdam koncertem v MěDK Elektra. Sobota bude patřit v Lázeňském areálu přehlídce historických vozidel i historických bicyklů, hudebním programům a umění. Neděli zahájí v 8.30 slavnostní mše svatá v kostele Svaté rodiny a v 10.00 začíná průvod po pramenech a svěcení pramenů. U jednotlivých pramenů tancují a zpívají folklorní soubory a nedělní program zakončí od 15.00 koncert folklorních souborů.

Výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s., Ing. Jiří Dědek, MBA k tomu poznamenává: „Otevírání pramenů je tradiční akcí, o kterou jeví mimořádný zájem tisíce návštěvníků. Potěší nejen lázeňské hosty, ale především obyvatele z celého okolí a dokonce i ze Slovenska. Trasa průvodu po pramenech vychází od kostela Svaté rodiny. Po celé dopoledne ožije lázeňský park vystoupeními folklorních souborů u pramenů, které se následně představí v hlavním odpoledním programu v 15.00 na Lázeňském náměstí. Programy jsou volně přístupné veřejnosti. Letos zahajujeme sezónu, kterou opět očekáváme jako úspěšnou. Naše roční návštěvnost nyní osciluje na úrovni cca 34 000 klientů a v sezóně máme plno. Volné kapacity jsou převážně už jen v mimosezóně,“ řekl J. Dědek.

Bohatý kulturní program

Lázně Luhačovice, a. s., jsou největším soukromým organizátorem veřejného kulturního programu v Luhačovicích. I letos připravují v Lázeňském divadle celou řadu pořadů jak z dramatického, tak i hudebního žánru, k nimž patří především prestižní Festival Janáček a Luhačovice. Dramaturgie Kulturního léta nabízí renomované divadelní soubory a herecké osobnosti, proslulé pěvecké divy či sólisty a orchestry. Velké pozornosti a oblíbenosti se těší Akademie Václava Hudečka. Své stálé příznivce má přehlídka komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice, Luhačovické divadelní sešlosti i Luhačovické řezbářské sympozium. Příjemnou pohodu a odpočinek najdou hosté i při kolonádních koncertech, které rozeznívají v letním období Lázeňské náměstí. V mimosezónním období připravují lázně nabídku klubových programů v night clubu hotelu Alexandria, kde se zároveň po celý rok pořádají pravidelné taneční večery.

Výběr kulturních akcí v roce 2018

OTEVÍRÁNÍ PRAMENŮ - zahájení hlavní lázeňské sezóny - 11. – 13. 5. 2018

KOLONÁDNÍ KONCERTY - květen – září 2018

LUHAČOVICKÉ ŘEZBÁŘSKÉ SYMPOZIUM / 6. ročník - tradiční setkání řezbářských  mistrů - 4. – 9. 6. 2018

LUHAČOVICKÁ DIVADELNÍ SEŠLOST / 6. ročník - přehlídka ochotnických divadelních souborů - 14. – 16. 6. 2018

HUDBA HRADNÍ STRÁŽE A POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY - 6. 2018

FESTIVAL JANÁČEK A LUHAČOVICE / 27. ročník - 20. 7. 2018

AKADEMIE VÁCLAVA HUDEČKA / 21. ročník - 7. – 10. 8. 2018

DIVADELNÍ LUHAČOVICE / 20. ročník - přehlídka komorní divadelní tvorby - 20. – 25. 8. 2018

DNY SLOVENSKÉ KULTURY / 6. ročník - přehlídka slovenského folkloru, divadla a hudby - 3. – 8. 9. 2018

KLOBOUKOVÝ DEN - s Luhačovickým okrašlovacím spolkem Calma - 9. 9. 2018

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DĚTSKÝCH FOLKLORNÍCH SOUBORŮ PÍSNÍ A TANCEM / 25. ročník  - 16. 9. 2018

SILVESTR 2017 V LUHAČOVICÍCH - nabídka doprovodného programu k silvestrovským pobytům - 27. 12. 2018 – 2. 1. 2019

Další informace najnete na webových stránkách www.LazneLuhacovice.cz a www.HotelAlexandria.cz.

Autor / zdroj: PR

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Boleslav v pátém zápase porazila Zlín a jde do čtvrtfinále

V rozhodujícím pátém zápase předkola šlo o všechno a Bruslaři měli oproti Zlínu výhodu domácího prostředí.

Post

Boleslav vybojovala ve Zlíně mečbol

Vyrovnaný zápas rozhodl ve 45. minutě uzdravený kapitán Bruslařů Michal Vondrka, který kvůli viróze vynechal zápasy v Mladé Boleslavi.

Post

Druhý zápas pro Zlín, série je před cestou na Moravu vyrovnaná

Vstup do druhého zápasu se hostům povedl lépe, hned na začátku totiž šikovnou tečí dostal puk za Růžičkovy záda Dufek. Bruslaři se tak celý zápas marn

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA