KULTURA / Ostatní

Popis: Minulý ročník se vydařil.
Minulý ročník se vydařil.
17.10.2019

Všesvatský jarmark v Rožnově láká na tradiční zboží, dobré jídlo i hudební program

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Hlavním tahákem nadcházejícího víkendu v Rožnově pod Radhoštěm je dvoudenní Všesvatský jarmark, který pořádá Město Rožnov pod Radhoštěm ve spolupráci s T klubem - kulturní agenturou. Jarmark se koná na Masarykově náměstí v pátek 18. a v sobotu 19. října od 10 hodin.

Po oba dny Všesvatského jarmarku více než stovka prodejců nabídne tradiční jarmareční zboží jako kytice, květinové vazby, keramiku, svíčky, sýry, perníčky, masné výrobky a také spoustu dalšího občerstvení a mnoho dalšího zboží, které neodmyslitelně k městskému jarmarku a k blížícímu se podzimu patří. Pro děti pak bude připravena tvůrčí dílnička, která jim umožní si zdarma vyzkoušet některou rukodělnou tvořivou techniku a odnést si vlastní výrobek z jarmarku na památku.

Ve dvoudenním doprovodném programu se na podiu v centru náměstí představí cimbálová muzika Poštár z Frenštátu pod Radhoštěm, brněnské duo Mosskin s hostující Evou Kudrnovou, žáci z rožnovské základní školy 5. května nebo frýdecko-místecká kapela Downbellow. Dále pak vystoupí cimbálová muzika Jánoš nebo rožnovský hudebník Zbyněk Terner se swingovým orchestrem Swing dragons. Jarmark slavnostně zahájí v pátek v 16.30 hodin starosta města Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš spolu s dalšími členy vedení města a také zástupcem rožnovské farnosti.

Kromě Všesvatského jarmarku na Masarykově náměstí můžete momentálně v Rožnově zajít hned na šestici výstav (v Galerii Na Radnici, v galerii 3. etáž, v městské knihovně, v galerii Crears, ve Valašském muzeu v přírodě).

V sobotu 19. října od 10 hodin se uskuteční premiéra nového představení loutkového divadélka ROLO – pohádka O ježibabě Zlobabě, představení se koná v podkroví Městské knihovny Rožnov pod Radhoštěm. 

Během víkendu můžete v Rožnově zajít také na Jurkovičovu rozhlednu, a to od 10 do 16 hodin.

Autor / zdroj: Marek Havran

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sociální byty v lipinské škole nebudou

Historická budova bývalé školy v Lipině se prozatím rekonstrukce nedočká. Město Valašské Klobouky od projektu na vybudování čtyř sociálních bytů odsto

Post

Držitelkou ocenění Žena regionu za Zlínský kraj se stala speciální pedagožka Lenka Ročáková

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Zlínský kraj stala Lenka Ročáková. Pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi a ml

Post

Luhačovice vybudují hřiště na pétanque, těší se na něj zejména senioři

Nové hřiště na oblíbenou hru pétanque nabídne svým občanům i široké veřejnosti už brzy město Luhačovice.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA