SPORT / Hokej

Popis:
2.3.2019

Piráti podlehli Zlínu o jediný zásah

ZLÍN / CHOMUTOV

Chomutov ztratil těsné vedení a nakonec Zlínu podlehl o jediný zásah, a to i pro nevyužití nadějných šancí. Zlín se výhrou výrazně přiblížil předkolu vyřazovací části sezony.

Oťukávací začátek se překlonil na stranu Chomutova v šesté minutě, kdy začala jeho nakonec nevyužitá přesilovka. Před polovinou dějství se do početní výhody dostali i Berani, kteří však bránu střeženou Justinem Petersem neohrozili.

O chvíli později Masi Marjamäki nevyužil šanci, což ho nemuselo mrzet, protože šli Piráti v čase 16:34 do vedení. Brett Flemming od pravého mantinelu nahodil na bránu, kde puk mimo dosah Libora Kašíka tečoval kapitán Marek Tomica – 0:1.

Za čtyřiadvacet vteřin bylo srovnáno, když Antonín Honejsek našel zpoza brány Jakuba Hermana, jenž rychlou ránou z první našel prostor u vzdálenější tyčky – 1:1.

Ze závěru úvodní třetiny se přenesla zlínská přesilovka, na konci které Jakub Šlahař nevyzrál ránou z levého kruhu na chomutovskou jedničku. V dalším průběhu se ani jednomu týmu nevydařila zkrácená přesilovka nebo hra ve čtyřech na obou stranách, takže se pokračovalo za nerozhodného stavu.

V polovině základní hrací doby Antonín Honejsek neproměnil dvě šance a následně Chomutovští zvládli bez větších problémů i oslabení. Krátce před druhou sirénou zkoušel Vladimír Růžička v přesilové hře dvakrát štěstí z vrcholu kruhu, odkud však pokaždé našel jenom domácího gólmana.

Po necelé půlminutě v závěrečné části měl Pavel Kubiš před sebou odkrytou klec, kterou však minul. Ve 45. minutě Jakub Herman využil velkého prostoru při střídání Pirátů na levém kruhu, kde přenechal puk Zdeňku Okálovi, který otočil vývoj utkání – 2:1. O chvíli později mohl srovnat Tomáš Svoboda, jenž byl na vrcholu brankoviště úplně sám, ale trefil jenom lapačku maskovaného muže.

V dalším průběhu se blýskli oba gólmani – Justin Peters zlikvidoval samostatný únik Jakuba Hermana a Libor Kašík si poradil s blízkou ránou Lukáše Kováře. O chvíli později Piráti nepřetavili dvouminutový tlak během přesilové hry ve vyrovnání a navíc se ještě museli bránit. V nevýhodě o jednoho hráč vystřelil z pravé strany Stanislav Dietz, jehož rána sice propadla gólmanskou výstrojí, ale doklouzala pár centimetrů vedle tyčky.

PSG Berani Zlín - Piráti Chomutov 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. min Herman (Honejsek, Řezníček), 45. Okál (Herman, Ferenc) – 17. Tomica (Flemming, V. Růžička)
Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Kajínek, Zavřel
Vyloučení: 4:6, navíc Jank (Chomutov) na 10 min.
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Diváci: 4 155

PSG Berani Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Řezníček, Gazda, Ferenc, Valenta - J. Dufek, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, P. Sedláček, E. Kulda - L. Krejčík, Popelka, Václavek. Trenéři: Robert Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira

Piráti Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, L. Kovář, Blaha, Dietz, od 30. min Valach - J. Stránský, V. Růžička ml., Sklenář - Klhůfek, Raška, Tomica - Duda, Vantuch, Koblasa - T. Svoboda, Gut, Marjamäki. Trenéři: V. Růžička st. Martínek, J. Šťastný

Autor / zdroj: Kateřina Kundertová / piratichomutov.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sociální byty v lipinské škole nebudou

Historická budova bývalé školy v Lipině se prozatím rekonstrukce nedočká. Město Valašské Klobouky od projektu na vybudování čtyř sociálních bytů odsto

Post

Držitelkou ocenění Žena regionu za Zlínský kraj se stala speciální pedagožka Lenka Ročáková

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Zlínský kraj stala Lenka Ročáková. Pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi a ml

Post

Luhačovice vybudují hřiště na pétanque, těší se na něj zejména senioři

Nové hřiště na oblíbenou hru pétanque nabídne svým občanům i široké veřejnosti už brzy město Luhačovice.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA