SPORT / Ostatní sporty

Popis:
22.1.2019

U Městské sportovní haly v Otrokovicích se připravuje kluziště

OTROKOVICE

Nízké teploty konečně umožňují nástřik plochy parkoviště u Městské sportovní haly Otrokovice tak, že by už zítra mohla být ledová plocha využitelná k bruslení. Za příznivých klimatických podmínek se ve středu 23. ledna ráno budou moci bruslaři prohánět po kluzišti.

Rekonstrukce Městské sportovní haly a jejího okolí v minulém roce neumožnila nastříkat část plochy parkoviště, aby posloužila jako kluziště, které využívají zejména děti a mládež. Bruslaři v Otrokovicích byli odkázání na vodní nádrž Štěrkoviště. Letos se situace vrátila do starých kolejí. Parkoviště opět poslouží jako kluziště. Parkovací plocha u haly se během rekonstrukce rozšířila. „Plochu jsme rozdělili na dvě části, přičemž na jedné části vznikne kluziště a na druhé bude i nadále možné parkování pro uživatele haly,“ uvedl jednatel TEHOSu Tomáš Morys.

Konečně nastalo ochlazení s teplotami pod bodem mrazu, které umožňuje uvést do provozu venkovní kluziště. V pondělí začali pracovníci městské společnosti TEHOS provádět nástřik plochy, aby se vytvořila hladká ledová plocha a první zájemci mohli vstoupit na led. „Kvalita povrchu vždy závisí na počasí. Pokud nebude sněžit a bude dostatečně mrznout, budeme ledovou plochu udržovat tak, aby byla kvalitní co nejdéle,“ uvedl Tomáš Morys.

Provozní doba umělého venkovního kluziště není stanovena. Návštěvníci si mohou zvolit sami, kdy se za bruslením vypraví a jak dlouho ledovou plochu využijí.

„Umělá ledová plocha slouží široké veřejnosti bez jakéhokoliv poplatku. Nastříkáním umělé ledové plochy chceme předcházet nehodám, které by mohly vzniknout při snahách dětí bruslit na přírodních vodních plochách,“ uvedl starosta města Otrokovice Jaroslav Budek.

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sociální byty v lipinské škole nebudou

Historická budova bývalé školy v Lipině se prozatím rekonstrukce nedočká. Město Valašské Klobouky od projektu na vybudování čtyř sociálních bytů odsto

Post

Držitelkou ocenění Žena regionu za Zlínský kraj se stala speciální pedagožka Lenka Ročáková

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Zlínský kraj stala Lenka Ročáková. Pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi a ml

Post

Luhačovice vybudují hřiště na pétanque, těší se na něj zejména senioři

Nové hřiště na oblíbenou hru pétanque nabídne svým občanům i široké veřejnosti už brzy město Luhačovice.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA