SPORT / Ostatní sporty

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
7.3.2019

Sportovcům vyčlenila v letošním roce otrokovická radnice téměř 9,5 milionů korun

OTROKOVICE

O jeden milion korun letos navýšili zastupitelé finanční prostředky na činnost otrokovických sportovních spolků. Jak správně vyplnit žádost o dotace poradili sportovcům zástupci otrokovické radnice na pondělním setkání.

Představitelé města se sešli s předsedy spolků, klubů, tělovýchovné jednoty a členy komise mládeže a sportu. Cílem setkání bylo představit plán rozvoje sportu na rok 2019. „Město do oblasti sportu vkládá nemalé finanční prostředky. A my si ceníme snahy a času, který věnujete dětem, mládeži a koneckonců i dospělým,“ přivítala těmito slovy zástupce sportovních odvětví na radnici starostka Hana Večerková.

Vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková, coby administrátorka programu, vyzvala úvodem sportovce, aby společně participovali na dlouhodobém plánu rozvoje sportu našeho města. „Jedná se o koncepční strategický dokument, který zkompletuje nejen všechna sportoviště na území města, ale také jejich nákladovost. Dále náklady na opravy a údržbu sportovišť ve vlastnictví organizací, případně podfinancování jejich oprav. Také náklady na opravy a údržbu sportovišť ve vlastnictví města,“ vysvětlila vedoucí. Součástí mapování bude distribuce dotazníků občanům města, spolkům, klubům a organizacím. „Abychom zjistili potřeby žáků a studentů ve sportovní oblasti, budeme je oslovovat prostřednictvím škol,“ doplnila Barbora Šopíková. K plánu závěrem sdělila, že součástí dokumentu bude návrh dalšího rozvoje sportu v Otrokovicích a budoucí model financování sportu.

V druhé části setkání byla sportovním zástupcům představena dotační politika města pro letošní rok. Zastupitelstvo města Otrokovice schválilo Program pro poskytování dotací z rozpočtu města v oblasti sportu. Na tento program vyčlenilo 7.350.000 korun, které budou v letošním roce přerozděleny dle transparentních kritérií na činnost sportovním organizacím se sídlem v Otrokovicích. Podařilo se také navýšit finanční prostředky do sportu, a to o 1 milion korun  na program určený pro výkonnostní sportovce ve věku 6-18 let. „Výkonnostním sportovcem je osoba, která vykonává výkonnostní sport v organizovaných sportovních soutěžích, nebo se na ně připravuje a zároveň je registrována v organizaci, která zajišťuje přípravu výkonnostních sportovců, případně organizuje sportovní soutěže,“ objasnila Šopíková. Rada města Otrokovice schválila Program pro poskytování dotací z rozpočtu města Otrokovice v oblasti sportu na akce mimořádného významu s mezinárodní účastí pořádané v Otrokovicích. Na tento program jsou alokovány finanční prostředky ve výši 300 tisíc korun. Další vyčleněné finance budou využity například na organizaci mezinárodní cyklojízdy Dubnica nad Váhom – Otrokovice, granty pro talentovanou mládež nebo pořádání slavnostního večera, kde jsou oceňováni nejlepší sportovci za uplynulý rok.

Programy, formuláře, případně potřebné tabulky k vyplnění najdete na webových stránkách města www.otrokovice.cz, odbor školství a kultury, formuláře, nebo jsou k přečtení na úřední desce města Otrokovice.

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Sociální byty v lipinské škole nebudou

Historická budova bývalé školy v Lipině se prozatím rekonstrukce nedočká. Město Valašské Klobouky od projektu na vybudování čtyř sociálních bytů odsto

Post

Držitelkou ocenění Žena regionu za Zlínský kraj se stala speciální pedagožka Lenka Ročáková

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Zlínský kraj stala Lenka Ročáková. Pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi a ml

Post

Luhačovice vybudují hřiště na pétanque, těší se na něj zejména senioři

Nové hřiště na oblíbenou hru pétanque nabídne svým občanům i široké veřejnosti už brzy město Luhačovice.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA