CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
2.9.2018

Otrokovice se zapojí do Evropského týdne mobility. Nabídnou spoustu zajímavých akcí

OTROKOVICE

Evropský týden mobility tradičně proběhne v evropských zemích ve dnech 16. až 22. září. Program kampaně odstartuje v Otrokovicích v sobotu 16. září cyklojízdou a završí jej o týden později Den bez aut. Evropský týden mobility se letos zaměří na kombinování druhů dopravy. Než tedy bez rozmyslu opět sednete za volant, zkuste nový přístup: „Kombinuj a jeď!“

Kampaň Evropského týdne mobility se již tradičně snaží upozorňovat na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a snaží se nabízet různé způsoby jeho řešení. V roce 2018 se stala stěžejním tématem „multimodalita“, tedy kombinování druhů dopravy v rámci jedné cesty. Mnozí z nás instinktivně volí ke stejnému účelu stejný způsob dopravy, aniž by zkoumali potřeby konkrétní cesty. Přijetí konceptu multimodality znamená přehodnotit způsob, jakým se pohybujeme v našich městech a ochotně vyzkoušet nové formy přepravy. Má také přínos pro společnost jako celek např. formou snížení znečištění životního prostředí a přetížení dopravy či zlepšení kvality života a zdraví.

Zkusme se i my občané Otrokovic zamýšlet, zda alespoň k některým svým cestám můžeme využít ekologičtější a tedy i zdravější způsoby dopravy, a šetřit tak zdraví své i všech ve svém okolí,“ vyzývá otrokovický starosta Jaroslav Budek.

Město Otrokovice se poprvé významněji zapojilo do Evropského týdne mobility v roce 2013. I letos mohou obyvatelé Otrokovic a návštěvníci města využít v rámci kampaně pestré nabídky aktivit, které jsou zdarma. (Výjimkou je pouze interaktivní výstava hraček, na kterou je vstup zpoplatněn). Děti mohou společně s rodiči probádat Otrokovice nejen na kole, vyzkoušet v Otrokovické Besedě chytré hračky, na dopraváčku si ověřit jízdu podle předpisů nebo si zacvičit na Štěrkovišti v táborové základně DDM Sluníčko. Všem věkovým kategoriím je potom určena výuka jízdy na kolečkových bruslích, a zvláště dospělí jistě ocení možnost vyjížďky na koloběžkách, cvičení se Sportklubem EVA či TJ Jiskra nebo se mohou zapojit do sbírky Kola pro Afriku.

„Letos v rámci tohoto týdne proběhne akce Sbírka pro Světlušku. Mezi novinky patří také snídaně zdarma pro cyklisty a cestující MHD,“ uvedla jedna z organizátorek Helena Dolinová z DDM Sluníčko.

V pátek 21. září bude na území měst Otrokovice a Zlín MHD pro všechny zdarma. Vyvrcholením celého týdne bude sobotní akce Den bez aut s DDM Sluníčko, která se uskuteční v odpoledních hodinách v parku u polikliniky.

Veškeré aktivity, které jsou v rámci Evropského týdne mobility organizovány, mají pomáhat učit všechny zúčastněné zodpovědnosti k sobě samým, ale také vůči svému okolí.

„Poděkování za skvělou organizaci všech akcí spojených s Evropským týdnem mobility v Otrokovicích patří především DDM Sluníčko a odboru dopravně-správnímu. Za součinnost děkujeme dalším organizacím a firmám, které se do kampaně zapojily a poskytly tak svoje prostory, prostředky a personálně se podílejí na jednotlivých akcích,“ uvedli ve shodě starosta Jaroslav Budek společně s místostarostou města Jiřím Veselým.

Autor / zdroj: Romana Stehlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Boleslav v pátém zápase porazila Zlín a jde do čtvrtfinále

V rozhodujícím pátém zápase předkola šlo o všechno a Bruslaři měli oproti Zlínu výhodu domácího prostředí.

Post

Boleslav vybojovala ve Zlíně mečbol

Vyrovnaný zápas rozhodl ve 45. minutě uzdravený kapitán Bruslařů Michal Vondrka, který kvůli viróze vynechal zápasy v Mladé Boleslavi.

Post

Druhý zápas pro Zlín, série je před cestou na Moravu vyrovnaná

Vstup do druhého zápasu se hostům povedl lépe, hned na začátku totiž šikovnou tečí dostal puk za Růžičkovy záda Dufek. Bruslaři se tak celý zápas marn

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA