AKTUÁLNĚ / Společnost

Zlín má již svého prvního občánka roku 2022. Narodil se v KNTB jako třetí v tomto roce
Maminka Jarmila Vodičková se synem Antonínem, který se stal prvním narozeným miminkem ve Zlíně.  
Autor / zdroj foto: Renáta Večerková

Zlín

První Zlíňánek roku 2022 je na světě. Narodil se na Nový rok čtyři minuty před půlnocí jako páté dítě do rodiny Vodičkových. Dostal jméno Antonín a vážil 4410 gramů. S maminkou Jarmilou jsou již doma, maminka si totiž přála ambulantní porod.

„Paní Vodičková přišla do porodnice na Nový rok o půl sedmé odpoledne a před čtvrtou hodinou ranní již s malým Antonínem odcházela domů. Oba jsou v pořádku,“ informovala Marcela Henčlová, primářka Gynekologicko-porodnického oddělení KNTB.

Malý Toníček je třetím dítětem, které se narodilo v Krajské nemocnici Tomáše Bati v novém roce 2022. První miminko v KNTB přišlo na svět na Nový rok třicet minut po sedmé hodině ranní Daně Hižnajové z obce Bařice-Velké Těšany na Kroměřížsku a jmenuje se Tomáš. Vážil 3130 gramů.

Toníčka předběhla i holčička Emily. Narodila se devět minut po půl osmé večer mamince Nicole Pučové, která pochází z Nedašovy Lhoty na Zlínsku. Holčička vážila 2680 gramů.

Poslední den roku 2021 se ve zlínské nemocnici narodily čtyři děti. Silvestrovský den přivítal samé holčičky. Poslední z nich spatřila světlo světa sedm minut po 23. hodině.

Devět holčiček a sedm kluků se pak narodilo během vánočních svátků, sedm z nich přišlo na svět na Štědrý den. „Celkem u nás v roce 2021 přišlo na svět 2254 miminek, z toho 39krát to byla dvojčátka,“ doplnila Marcela Henčlová, primářka Gynekologicko-porodnického oddělení KNTB.

 

Autor / zdroj: Renáta Večerková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.