AKTUÁLNĚ / Doprava

Nezapomeňte si dobít kartu na MHD
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage/Leviathan

Valašské Meziříčí

Od středy 1. prosince si mohou občané a cestující využívající městskou hromadnou dopravu ve Valašském Meziříčí dobít své karty kreditem na rok 2022.

I v příštím roce bude jezdit MHD za stejných přepravních a tarifních podmínek jako letos a to minimálně do poloviny června, kdy její provoz převezme nový dopravce.

Zdarma tak budou mít jízdné nadále jen děti do 6 let, cestující nad 65 let, držitelé zlaté Jánského plakety, ZTP, ZTP – P, příslušníci Policie ČR a Městské policie Valašské Meziříčí ve stejnokroji. „V hotovostním odbavení zaplatí děti do 15 let za jednorázovou jízdenku 4 koruny a dospělí ve věku od 15 do 65 let 9 korun,“ říká Dagmar Hermannová z odboru komunálních služeb radnice s tím, že ještě výhodnější jízdné pak mají vlastníci tzv. čipové karty, jejíž pořízení stojí 130 Kč. „Pokud občané využívají MHD pravidelně, vyplatí se jim, když si na čipovou kartu nechají nahrát takzvanou síťovou jízdenku. Za 20 korun v případě dětí do 15 let a 70 korun v případě dospělých mohou jezdit celý rok bez dalších poplatků a omezení v počtu jízd,“ vysvětluje výhody Hermannová a dodává: „Od středy 1. prosince je možné dobít si tarif pro rok 2022 na stávající kartu či vyřídit si novou v kanceláři ČSAD Vsetín v ulici Zašovská. Otevřeno je zde v pondělí od 7.00 do 12.00 a ve středu od 12.00 do 17.00.“

 

 

JEDNORÁZOVÁ (hotovostní)

JEDNORÁZOVÁ (bezhotovostní s čipovou kartou)

SÍŤOVÁ (na celý rok)

Děti 6-15 let

4 Kč

3,50 Kč

130 Kč (karta) + 20 Kč (síťová jízdenka), každá další jízda 0 Kč

Dospělí 15-65 let

9 Kč

7 Kč

130 Kč (karta) + 70 Kč (síťová jízdenka), každá další jízda 0 Kč

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.