Zpravodajství

Vrátil peněženku s šestnácti tisíci
Zlínsko
Velmi příjemně překvapený byl v neděli odpoledne pětatřicetiletý muž z obce u Valašských Klobouk, když mu zavolali policisté ze Slavičína, že mu chtějí vrátit jeho ztracenou peněženku, dokonce i s doklady a s velkým obnosem peněz.
V Česku budou padat rozsudky za ignorování proticovidových opatření i dezinformace
Tuzemská justice řeší spory o to, jestli, kdy a do jaké míry byli lidé na pracovištích povinní dodržet preventivní opatření proti šíření koronaviru. Rozsudky zřejmě budou přibývat.
Velikonoce přináší zvýšená rizika na silnicích spojená s alkoholem a rychlostí
Velikonoční svátky s sebou tradičně přináší bohužel i zvýšenou nehodovost. Na silnicích lze očekávat zvýšený pohyb řidičů pod vlivem alkoholu i svátečních řidičů. Častým problémem každoročně bývají také nehody způsobené nepřiměřenou rychlostí.
Vláda schválila změny v zákoně o podmínkách provozu vozidel: ulehčí život například při registraci
Vláda na svém jednání schválila novelu zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Přináší řadu změn ulehčujících život občanům.
12h závod mopedů? Ne, letos to budou závody!
Ani letos nenechají pořadatelé 12hodinového vytrvalostního závodu Babett a jiných mopedů závodníky na holičkách. Letos se však nebude konat „pouze“ hodonínská 12hodinovka, ale pojede se celý seriál závodů.
Úředníci odstranili jazykovou bariéru, používají tablety
Otrokovice
Na nápad, jak usnadnit cizincům komunikaci na úřadě, přišli otrokovičtí úředníci. Do práce zapojili tablety vybavené programy pro překlad jazyka. Klienti úřadu tak mohou pracovníkovi nahrát, co přesně potřebují a program si s obsahem poradí. Komunikace takto funguje vzájemně.
Česká amatérská cyklistka překonala profesionálky
Z údajů zveřejňovaných na celosvětové atletické aplikaci Strava vyplývá, že tuzemská amatérská cyklistika má světovou rekordmanku. Kateřina Rusá překonala se svými 50 tisíci kilometry najetými za rok 2021 výkony těch nejlepších profesionálek.
Počty zemřelých v lednu byly na předpandemické úrovni
V lednu 2022 zemřelo podle předběžných údajů 10,8 tisíce obyvatel České republiky, ve srovnání s pětiletým průměrem z let 2015–2019 o 1,8 % více. Přitom ještě o měsíc dříve byla nadúmrtnost více jak 40procentní.
V Otrokovicích byla odhalena socha Jana Antonína Bati
Otrokovice
V pondělí 7. března byla v Otrokovicích před Společenským domem slavnostně odhalena socha Jana Antonína Bati.
Program Erasmus+ po pandemii: Školy opět vysílají své žáky do zahraničí
Počty studijních výjezdů do zahraničí v rámci evropských programů Erasmus+ se během pandemie propadly o tisíce. Převážná část studentů se na plánované studentské pobyty během pandemie nedostala. Nyní školy opět zahraniční pobyty studentů obnovují.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

KULTURA

18. května 1923

bylo zahájeno pravidelné vysílání Československého rozhlasu.

SPORT

18. května 1899

Jiří Stanislav Guth-Jarkovský, Josef Rössler-Ořovský a další založili Český výbor pro hry olympijské.

HISTORIE

18. května 1804

byl Napoleon Bonaparte francouzským Senátem prohlášen císařem Francie.