KAM NA VÝLET / Zoologické zahrady

Zlínská zoo patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům v Česku
 
Autor / zdroj foto: zoozlin.eu

Zoo Zlín / Zlín

Zlínská zoologická zahrada patří mezi desítku nejnavštěvovanějších turistických míst České republiky. Každoročně tady zavítá víc než 600 000 návštěvníků. Chová přes 200 druhů zvířat, z nichž mezi atraktivní patří např. ptáci kivi, sloni afričtí nebo nosorožci.

Zlínská zoologická zahrada leží zhruba 10 kilometrů od centra Zlína. Dlouhodobě patří mezi desítku nejnavštěvovanějších turistických míst České republiky. Každoročně tady zavítá víc než 600 000 návštěvníků, v roce 2016 to bylo prozatím rekordních 668 303 osob. V rámci 15 českých zoo ji v návštěvnosti patří druhé místo.

Zoo má téměř 48 hektarů expozičních ploch, chová přes 200 druhů zvířat, z nichž mezi atraktivní patří např. ptáci kivi, sloni afričtí nebo nosorožci. Zvláštností Zoo je také přímý vstup návštěvníků do expozice pštrosů emu a klokanů. Zlínská zoo je unikátně rozdělena zoograficky podle jednotlivých světadílů na Afriku, Asii, Austrálii a Ameriku. Součástí areálu je botanická zahrada s 13 000 druhy rostlin, v zámeckém parku roste přes 104 druhů vzácných dřevin a bylin.

Exkurze pro školy probíhají přímo u vybrané expozice nebo v pavilonu. Jejich náplní jsou kromě vlastního výkladu biologie a anatomie zvířat také ekologické vztahy v návaznosti na jednotlivé expozice zvířat.
Zajímavou součástí výuky mohou být speciálně připravené pracovní listy (na přání lze nakopírovat). 
Délka exkurze je 45 - 60 minut. Můžete si vybrat z nabízených témat nebo zoo připraví exkurzi podle vašeho přání.

Programy ve středisku Tyrol představují jednotlivé ekosystémy Země. Výuka probíhá ve vzdělávacím středisku Tyrolský dům (naproti zámku Lešná) a je kombinací mluveného slova, promítání filmových ukázek a praktického poznávání přírodnin. Žáci jsou rozděleni do skupinek, ve kterých řeší jednotlivé připravené pracovní listy. Při závěrečném zhodnocení výsledků jsou navíc odměněni tři nejúspěšnější řešitelé.

Výukový program trvá 70 minut a je určen pro žáky 2. stupně základních škol a pro studenty středních škol.

V areálu zoologické zahrady se nachází zámek Lešná postavený v letech 1887–1894. Jde o zámek postavený v historizujícím stylu. Obsahuje sbírky obrazů, porcelánu a trofejí a dokumentuje vysokou úroveň bydlení na šlechtickém sídle koncem 19. století.

Více informací včetně aktuálních akcí, otevírací doby a cen vstupného najdete na webu zoozlin.eu


ZOO Zlín v kostce
Založení areálu: přelom let 1804-1805
Rok otevření zoo: 1948
Celková rozloha: 74 ha 
Rozloha expozic: 50 ha 
Počet zvířat: 226 druhů, 1 467 jedinců

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.